5 tipů na inspirativní blogy cestovatelů a digitálních nomádů

Velmi rád cestuji a poznávám nové krajiny. Vždy si rád přečtu zkušenosti druhých z cestování po světě, proto si dělám takovou soukromou sbírku blogů přátel a známých, kterou si průběžně doplňuji a kdykoliv vyjde něco nového, s chutí si přečtu nové zážitky a zkušenosti. Každý z blogů má určitý příběh a je ovlivněn rozdílným životním a cestovatelským postojem. Tato rozdílnost je to, co mě baví.

 1. BaraAJosefNaCestach.cz

Kamarád Josef Cipra (uzasne-darky.cz) a jeho přítelkyně 1 rok cestovali po celém světě. Navštívili Evropu, Asii, Austrálii, Afriku i Ameriku. I když přispívali sporadicky, je to pozoruhodné čtení.

2. VitaValka.cz

Víťa Válka boří mýty o tom, že pokud máte rodinu, tak je pro vás cestování tabu. Se svým karavanem se rozhodl jít proti všem konvencím a zaběhnutým standardům, cestuje a u toho pracuje.

3. Digitalninomadstvi.cz

Martin Rosulek je další z kamarádů, kteří poznávají nové země a zároveň pracují. Pozoruhodná je hlavně jeho disciplína a pracovitost na cestách, i na místech, kde by většina lidí měla s motivací pracovat obrovský problém (včetně mě).

4. Nomadvasii.cz

Kamarád a odborník na sociální sítě David Lorincz má často radikální názory a postoje a nebojí se je publikovat veřejně. A nejen za to má mé veliké uznání. David se rozhodl odstěhovat natrvalo do Asie a čas od času napíše velmi inspirativní osobní pohled na svět.

5. Nomadem.cz

Martin Kolčaba se svou přítelkyní nomádí v karavanu a popisují svou cestu od začátku. Je vzrušující být u zrodu nových digitálních domádů a sledovat jejích cestu. Doporučuji sledovat také jejich Facebook stránku.

Další zajímavé blogy + vaše tipy (průběžně aktualizováno):

 • http://blog.janzikmund.cz/
 • http://www.pracenaceste.cz/
 • http://www.zivotnacestach.cz/
 • http://seasiat.tumblr.com/
 • http://depi.sk
 • http://www.topdestinace.cz/
 • http://www.digitalnimnomadem.cz/

Pokud vás zajímají mé cestopisné blogy můžete se podívat na osobní zápisky z Thajska, USA, Austrálie nebo EU.

Budu moc rád, když uvedete své blogy, nebo mi doporučíte další zajímavé čtení do mé sbírky. Díky za komentáře!

4 thoughts on “5 tipů na inspirativní blogy cestovatelů a digitálních nomádů

 1. čau,
  si nějak zapoměl na můj blog, právě píšu o pětitýdenní cestě po národních parcích USA
  http://www.topdestinace.cz/narodni-parky-zapadu-usa-priprava-a-cesta-za-velkou-louzi/

  doufám že se o víkendu bude dobře číst

 2. Ahoj, možná by se do Tvého seznamu hodil i náš blog o digitálním nomádství 🙂 Píšeme nyní hlavně o Asii, kam se za chvíli po letní přestávce vracíme. http://www.digitalnimnomadem.cz

 3. Františku kdybys stále neměl co číst mrkni i ke mě na web, každý si tam najde to své ->> https://www.autovylet.cz/category/cestopisy/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *