10 tipů jak zvýšit počet reálných followerů na Twitteru

Dnes jsem pro vás připravil praktické tipy na to jak zvýšit počet followerů na svém Twitter profilu. Twitter se dostává do popředí zájmu a hlavně v oblasti online podnikání je velmi cenným komunikačním kanálem. Já osobně jej používám i jako RSS čtečku:)

TOP 10 tipů

 1. Tweetujte pravidelně (zase to ale příliš nepřehánějte), dělejte multitasking (tweetujte když jdete z práce, jste v MHD atd…) a používejte plánovací služby (Buffer).
 2. Vymakejte si svůj LinkedIn profil (na toto téma plánuji taky článek) a propojte jej s Twitterem. Vyexportujte si seznam kontaktů, které jsou s vámi propojeny a vložte je do Twitteru (ten vám nabídne možnost hromadného followování), pozvěte také gmail kontakty.
 3. Followujte lidi s podobnými zájmy – followeři, kteří jsou vám nejpodobnější v zájmech a zaměření (podívejte se na jejich followers a following a zajímavé odebírejte).
 4. Reagujete na tweety lidí s podobnými zájmy (favourite, retweet, respond) a sledujte (follow) lidi, kteří na tyto interakce také reagují.
 5. Zlepšete si svou stránku (nasaďte si reálnou fotografii) a do popisku napište text který vás definuje, vylepšete si pozadí Twitter účtu.
 6. Sdílejte inspirující citáty známých osobností ve vašem oboru nebo velikánů, které každý zná. Ty mají vždy velkou míru interakcí (tyto citáty můžete naplánovat pomocí bufferu). Zdroje slavných citátů zde.
 7. Udržujte vaši Twitter nástěnku aktuální a kvalitní (omezte soukromé rozhovory – používejte IM a tweetování nesmyslných reakcí, které vaše publikum nezajímají).
 8. Když publikujete Tweet nezapomeňte zmínit uživatele, kterých se tweet týká nebo by je mohl zajímat. Používejte hashtagy, ale s mírou.
 9. Opakujte čas od času své nejpopulárnější Tweety (nebo na ně navazujte), pokud máte osobní blog neváhejte opakovat i nejsdílenější články na blogu.
 10. Vložte tlačítko pro Follow na svůj blog, vložte Twitter feed widget, odkazy na váš Twitter si přidejte do patičky e-mailu.

Bonus: občas odměňte své publikum na Twitteru dárkem speciálně pro ně (sleva, kupón, e-book).

Počet followerů není cílem jen vodítkem.

David Grudl a jeho vtipná barcampová přednáška na téma: 10.000 followerů na Twitteru.

Budu rád za vaše názory, reakce a další tipy v komentářích.

One thought on “10 tipů jak zvýšit počet reálných followerů na Twitteru

 1. […] Uvedené postupy jsou jen jedny z mnoha. Sourn dalších tipů najdete na blogu Františka Szabó. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *